Google Reklam

Google Reklam

Google Reklam Ajansı

Google’da reklam vermek için öncelikle bir web sayfanız olmalıdır. Bundan sonraki aşamada sizinle birlikte arama anahtar kelimelerine karar vermek ve diğer reklam yayınlama tercihlerini belirlemek kalıyor. Reklam yayınlama tercihlerinde reklamızın hangi saat aralıklarında yayınlanacağından, hangi bölge ve şehirlerde yayınlanacağına kadar bir çok spesifik seçenek bulunmaktadır. Reklamınızı sadece Türkiye’de yayınlayabileceğimiz gibi Uluslararası bir iş yapıyorsanız Türkiye dışı ülkelerde o ülkenin yerel diliyle hedef kitleye özgü reklamlar oluşturulabilir. Dijital Telepati Google reklam ajansı olarak birçok müşterisine hizmet vermektedir. Sizde Adwords konusunda danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Google Alışveriş Reklamları

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve ürünleriniz reklamını görsel olarak vermek istiyorsanız arama sonuçlarında ürünleriniz gözükür.  Ürünlerinizin tek seferde Excel veya XML dosya formatıyla aktarılması mümkündür. Üstelik ürünün fiyat bilgisi ve görseli olduğu için çoğunlukla ürünü satın almak isteyen kitle tarafından rağbet görür. Bu sebeple geri dönüşüm oranları yüksektir.

  • Google Alışveriş Reklamları (Google Merchant Center)


Youtube Reklamları

  • Youtube Reklamları

Tanıtımamı ihtiyacınız var. Bunun için en doğru reklam mecralarından bir taneside Youtube. Youtube reklamları ile markanızı geniş kitlelere tanıtabilir aynı zamanda satış grafiğinizde büyütebilirsiniz. Youtube’a reklam vermek için iletişime geçebilirsiniz.


Gmail Reklamları

Gmail Adwords reklamları mail kullanıcılarını hedefleyen reklam türüdür. Gmailin sosyal ve promosyon bölümünde en üstte sponsor bağlantı olarak çıkar.  Kullanıcıların ilgi alanlarına göre gösterildiği için tam hedeflemeli reklamlar yayınlanmaktadır. Özellik bilet, promosyon vb. hizmet ve ürünlerle ilgili kampanyalar için çok uygundur.

gmail-reklam-01

Gmail Reklamları


Google Harita Kaydı

Navigasyonların çok sık kullanıldığı Google Harita (Google Maps)  artık firmaların bulunabilir olması için önemli bir iletişim noktası olmuştur. Birçok kişinin araçlarında ve telefonlarında navigasyon uygulamaları kullanmaktadır.  Eğer Google Haritaya kayıt yaptırmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  • Google Harita Kaydı


Google Reklam Fiyatları Nedir ?

En çok merak edilen şeylerden biri Google’ın reklam ücretleri hakkında gelen sorular. Aslında Google reklamları diğer TV, Radyo ve gazete reklam maliyetlerine göre çok uygun ve karlıdır. Üstelik bütçenizi siz belirlersiniz. Bütçeniz aylık 300 TL olabileceği gibi 3000 TL veya 30000 TL’de olabilir. Burada önemli olan en büyük etken bütçenizi doğru ve satışlarınızı arttıracak şekilde yönetecek bir Google reklam ajansı ile çalışmanızdır. Bilinçsiz ve plansız yönetilen reklamlar, diğer tüm işler gibi hezimete uğramaktadır. Size en uygun bütçeyi belirleyebilmek ve bir çalışma planı oluşturabilmemiz için hemen iletişime geçin.

 Sıkça Sorulan Sorular


Öncelikle reklam vereceğiniz bir web siteniz olmalı. Bundan sonraki aşama da hangi mecralarda reklam vereceğiniz. Bu durum vereceğiniz hizmet ve ürüne göre değişir. Eğer web siteniz yoksa internetde reklam vermek için web tasarımı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Normalde 1-2 saat içerisinde reklamlarınız görünmeye başlar. Reklam optimizasyonu ve ince ayarlarlar ile bu süre en geç 12-24 saat zaman almaktadır. Yani en geç 1 gün içerisinde Google’da ilk sırada görünmeye başlayabilirsiniz.
Kesinlikle evet. Yapılan reklam aracılığıyla web sitenize gelen ziyaretçilerin aldığı aksiyonlara göre bu durumu SEO açısından karlı bir hale getirebilirsiniz. Fakat bunun için websitenizin kullanıcı dostu ve ziyaretçinin tatmin edici bir içerikle karşılaşması büyük önem taşımaktadır.
Ödemelerinizi banka havalesi, eft veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Çünkü reklam vermek demek ödemenizi yapıp anahtar kelimeleri girmek değildir. Önemli olan reklamın şirketinize ne kazandırdığıdır. Harcanılan zaman ve paradan maksimum şekilde faydalanmak istiyorsanız sertifikalı bir ajans ile çalışmalısınız. 
Satışlarınızı arttırmak ve marka bilinirliğinizi arttırmak için. Satışlarınız ne kadar iyi olursa olsun müşteri portfoyünüzü genişletmek ve yeni müşterilere ulaşmak firmanızın şimdiki durumu ve geleceği için çok önemlidir.