RETARGETING

RETARGETING

Retargeting ile Satışları Arttırın

Genellik web sitenize gelen ziyaretçilerin %3-4’lük bir kısmı ilk ziyaret de siparişe veya kayıda dönüşür. Retargeting diğer bilinene ismi ile Remarketing bu aşamada devreye girer. Web sitenize gelen ve herhangi bir aksiyona dönüşmemiş kullanıcılara değişik mecralarda reklamlarınızı göstermeyi hedefler. Bu şekilde web sitenizi bir kere ziyaret eden bir kullanıcıya markanızı devamlı hatırlatmış olursunuz.

Web sitenize gelen ziyaretçilerinize örnek olarak Google veya Facebook üzerinden aşağıdaki gibi reklamlar hazırlayarak hem sosyal medyada hem de değişik portal ve mecralarda reklamlarınızı gösterebilir ürün veya hizmetinizin satışa dönüşmesi sağlanabilir. Bu şekilde reklamlardan maksimum derecede geri bildirim ve dönüşüm alınmış olur.

Her internet reklamına olduğu gibi yeniden hedeflemede de verilen reklamın ölçümlenmesi gerekir. Hangi reklamın kazançlı hangisinin verimsiz olduğunu anlamak için mutlaka dönüşüm optimizasyonu yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel bir yardım almak için lütfen buradan iletişime geçiniz.